MEGA HANGAR KAPISI

MEGA HANGAR KAPILARI

MEGA HANGAR KAPILARI

Mega hangar kapıları büyük ölçülerde kapı açıklığı olan binalarda kullanılmaktadır. Genellikle tersane,havaalanı hangarı ,tershane gibi çevre koşulları bakımından dayanıklılığın önemli olduğu binalarda tercih edilmektedir. İki taraflı PVC (900) gram branda kullanılarak üretilen bu kapılar en çok karşılaşılan ve çalışmaları olumsuz etkileyen çevresel faktör: rüzgâr tüm büyük branda kapılarda sorun olmaktan çıkmıştır. Çünkü bu kategorideki tüm kapılar güçlü rüzgâr yükünü minimize edecek şekilde tasarlanmıştır. Yatay kılavuzlar üzerine gelen rüzgâr yükü, binaya monte edilmiş dikey kolonlara iletilir ve böylece kapı rüzgâr yükünden en az seviyede etkilenmiş olur. Tesisin maruz kaldığı rüzgâr yüküne uygun tasarımlar yapılarak kapının rüzgâra dayanıklılığı sağlanabilir. Bu özel kapılarda büyüklük neredeyse sınırsızdır; istenilen her ölçüde kapı üretilebilmektedir. Yavaş ve dayanıklı olan bu kapılar tersane, hangar ve fabrikalarda tercih edilmektedir.

Mega hangar kapıları, yavaş açılıp kapanabilen ve yüksek güvenlik sağlayan otomatik açılma/kapanma sistemleri ile donatılmıştır. Bu kapılar, kolay kullanım sağlamak için uzaktan kumanda veya boy fotoseli ile kontrol edilebilir veya manuel olarak açılıp kapanabilirler.

HANGAR KAPILARI AVANTAJLARI :

  • enerji tasarrufu sağlamak için yalıtımlı bir yapıya sahiptirler.
  • binanın iç sıcaklığını korur ve enerji faturalarını azaltır.
  • istenmeyen  sıcak veya soğuk hava akışını engelleyerek, sıcaklık kontrolünü sağlar ve hangar içindeki uçaklar ve diğer ekipmanların korunmasını sağlar.
  • hangar kapıları için montaj ve kurulum işlemler çok kolaydır.
  • Kapı durdurucu switch sistemi Ravyoli/İtalya marka olup 3 kontak olup 6 kontak olabilme opsiyonuna sahip olmalıdır.
  • Tüm Metal aksam galvaniz saçtan imal edilmektedir.
  • Renk opsiyonları bulunmalıdır

web sitesi : www.peak-doors.com

MEGA HANGAR KAPILARI
MEGA HANGAR KAPILARI

Buradan inceleyebilirsiniz : Peak Otomatik Kapı Sistemleri | LinkedIn

 

MEGA HANGAR KAPILARI