hangar
2
MEGA THUNDER KAPI
a1e6a193 db29 4fb2 97be f243e588289f

MEGA THUNDER KAPILAR

mega hangar kapıları

Mega Thunder Kapılar, büyük ölçülerde kapı açıklığı olan binalarda kullanılmaktadır. Genellikle tersane, uçak hangarlarını ve maden gibi çevre koşulları bakımından dayanıklılığın önemli olduğu binalarda tercih edilmektedir. Mega kapı olarak da bilinmektedir. 

Mega Thunder Kapılar ,kaynak ve bileme kaynaklı kıvılcım ya da kumlama maddelerinin sıçramasına karşı dayanıklıdır. Çift taraflı PVC branda kullanılarak üretilen hangar kapısı -35’ den +70 derecelere kadar dayanıklıdır. En çok karşılaşılan ve çalışmaları olumsuz etkileyen çevresel faktör: rüzgar tüm büyük branda kapılarda sorun olmaktan çıkmıştır. Çünkü bu kategorideki tüm kapılar güçlü rüzgar yükünü minimize edecek şekilde tasarlanmıştır. Yatay kılavuzlar üzerine gelen rüzgar yükü, binaya monte edilmiş dikey kolonlara iletilir ve böylece kapı rüzgar yükünden en az seviyede etkilenmiş olur.  Tesisin maruz kaldığı rüzgar yüküne uygun tasarımlar yapılarak kapının rüzgara dayanıklılığı sağlanabilir.

Hangarlarda da oldukça tercih edilen hangar kapısı uçakların geçişini sağlayabilmek için yatay olarak hareket ederek yukarıya katlanan direkler kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanan bu direkler sayesinde yan yana olan büyük kapılar birleşerek çok daha büyük bir açıklık meydana getirir.

Bu özel kapılarda büyüklük neredeyse sınırsızdır; istenilen her ölçüde kapı üretilebilmektedir. Hızlı ve dayanıklı olan bu kapılar tersane kapısı, uçak hangar kapısı, gemi hangar kapısı ve fabrikalarda büyük kapılarınızı kapatmak tercih edilmektedir. Vinç kapıları gibi tesis ve işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanmış gruplarımızda bulunmaktadır. Her türlü kapı ihtiyacınızda çözüm ortağınızız.

MEGA THUNDER KAPI TEKNİK ÖZELLİKLER

MEGA HANGAR KAPILARI

SIOEN

RENK SECENEKLERI